Kitaplar

Elif Tapan’ın Mutlu Mutfak kitap serisinin üçüncü kitabı olan "Hafif ve Lezzetli Tarifler, Tüy Siklet" önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alacak.

                                             Fotoğraflar: kerimayhanyanik@gmail.com
Elif  Edes Tapan’ın Mutlu Mutfak markası ile yayımladığı kitap serisine en son eklenen Tüy Siklet, önümüzdeki aylarda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. 70 kalorisi düşük tarifi bir araya getirdiği kitapta, her bir tarifin altında da toplam kalori sayısı yer alıyor.

Tüm yemek fotoğrafları Kerim Ayhan Yanık tarafından çekilmiştir.

Fotoğraflar: kerimayhanyanik@gmail.com
Elif Edes Tapan’ın hazırladığı “Mutlu Mutfak” serisinin ikinci kitabı “Afrodizyak Yemekler: 44 Tabak Aşk” 44 afrodizyak gıda ile hazırlanmış pratik, lezzetli ve etkileyici tarifden oluşan bir yemek kitabı.
“44 Tabak Aşk”, “Kokteyller” , “Eğlencelik Tarifler” bölümleri ile toplam 72 tarif içeren “Afrodizyak Yemekler: 44 Tabak Aşk” kitabında, kitapta kategorilere ayrılmış olarak verilen tariflerle oluşturulmuş; “Sofrada”, “Banyoda”, “Yatakta”, “Piknikte” gibi menü ve sunum önerileri, ayrıca afrodizyak gıdalar ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. 
Tariflerdeki ölçüler, ölçümleri doğru yapabilmek için yazar ve Paşabahçe tarafından tasarlanan, “Ölçü Bardak” ve “Ölçü Kaşık” ile verilmiş ayrıca gram ve mililitre olarak belirtilmiştir. Tüm yemek fotoğrafları Kerim Ayhan Yanık tarafından çekilmiştir.
Fotoğraflar: cicekonen@mynet.com

Elif Edes Tapan’ın hazırladığı “Mutlu Mutfak” serisinin ilk kitabı “Yeni Evliler için Misafir Sofraları” kolay, lezzetli, pratik ve görsel olarak etkileyici tariflerden oluşan bir yemek ve sofra düzeni kitabı.Yeni evli çiftlerin evlerine gelebilecek on değişik misafir grubu için “menü ve sofra düzeni” fikriyle oluşturulmuş bu kitap, sadece yeni evlilere değil, eski evlilere ve bekarlara da hem bilinen, hem de değişik tariflerle pek çok farklı öneri getirmektedir.
“Yeni Evliler için Misafir Sofraları” toplam on menü ve pek çok değişik menü oluşturmaya uygun yetmiş dört tarif içermektedir.
Tariflerdeki ölçüler, ölçümleri doğru yapabilmek için yazar ve Pasabahçe tarafından tasarlanan, “Ölçü Bardak” ve “Ölçü Kaşık” ile verilmiştir. Gram ve mililitre olarak da belirtilmiştir.
“Yeni Evliler için Misafir Sofraları” kitabındaki tariflerde kullanılan gıda malzemeleri, semt marketlerinde bulunabilir. Sofra düzenlemelerinde kullanılan pek çok sunum malzemesi, “Ölçü Bardak” ve “Ölçü Kaşık” tüm Paşabahçe mağazalarından temin edilebilir. "Yeni Evliler için Misafir Sofraları" kitabında yer alan tüm fotoğraflar Çiçek Önen tarafından çekilmiştir.

Kurabiye Fabrikası 
100. Yıl Sanayi Sitesi 52. Sk. No:10 Maslak İstanbul
Telefon: 0212 346 44 30
Fax:0212 346 44 16
http://www.kurabiyefabrikasi.com.tr/
info@kurabiyefabrikasi.com.tr
meliha.ucel@kurabiyefabrikasi.com.tr


Bizce İletişim
Ayazmadere Cad.
Tellioğlu Plaza No:6/7 Fulya/ Beşiktaş
Tel: 0212 258 12 46
Fax: 0212 258 25 05
info@bizcetanitim.com
Alfa Yayınları
Ticarethane Sok. No: 53
34410 Cağaloğlu/İstanbul
Tel: +90 212 513 34 20
Fax: +90 212 512 33 76
www.alfakitap.com
e-mail: alfa@alfakitap.com